Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Łaznów

Ćwiczenia obiektowe Kościół Parafialny w Łaznowie

Udostępnij na:

W dniu 25 kwietnia na terenie Parafii Rzysko-Katolickiej w Łaznowie odbyły się ćwiczenia obiektowe symulujące pożar zabytkowego kościoła. W ćwiczeniach udział bały jednostki OSP z terenu Gminy Rokiciny,  Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz zastępy z JRG PSP Tomaszów Maz.  Gospodarzem ćwiczeń była nasza jednostka, pierwszym dowodzącym na miejscu ćwiczeń był Komendant Gminny OSP dh Arkadiusz Szymański. Dalszą cześć ćwiczeń poprowadził D-ca JRG Tomaszów Maz. mł.bryg. Paweł Dela.

Scenariuszem ćwiczeń był pożar miejscowego kościoła z elementami ewakuacji i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oprócz gaszenia symulowanego pożaru w zakrystii ćwiczący musieli ewakuować poszkodowane osoby znajdujące się wewnątrz kościoła, byli to pozoranci ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie. Osoby poszkodowane były ewakuowane do  namiotu medycznego, gdzie strażacy udzielali im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W drugiej części ćwiczeń zaprezentowano pokaz resuscytacji na fantomie, oraz prawidłowego ułożenia na noszach typu deska.

 

Czynnym obserwatorem ćwiczeń był Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP dh Jerzy Rebzda, Referent Zarządu Gminnego ZOSPRP p.Katarzyna Smarz oraz kierownik USC – Koordynator Obrony Cywilnej Urzędu Gminy Rokiciny p. Ewa Szulc.

W ćwiczeniach udział brały jednostki z OSP Łaznów, OSP Łaznowska Wola, OSP Popielawy, OSP Rokiciny, OSP Chrusty Stare, OSP Janków, OSP Wilkucice oraz JRG Tomaszów Maz.

Podsumowaniem udanych ćwiczeń był wspólny poczęstunek na skwerze przy remizie OSP Łaznów.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć