Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Łaznów

GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA 2018

Udostępnij na:

Tegoroczne Gminne Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Rokicinach i były połączone z festynem “Rodzinna Niedziela”.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele w Rokicinach Kolonii odprawiana w intencji strażaków, której przewodził ks. Andrzej Bednarek.
W uroczystościach udział brały delegacje z sześciu jednostek OSP z terenu Gminy Rokiciny, obchody uświetniała swą grą Orkiestra Dęta z OSP Łaznów.

W dalszej części pododdziały przemaszerowały na pobliski cmentarz, gdzie nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w hołdzie zmarłym druhom z OSP Rokiciny i Chrusty Stare.
W tym doniosłym akcie udział wzięli: ks. Andrzej Bednarek, dh Jerzy Rebzda – Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP, p. Piotr Kudlik – Przewodniczący Rady Gminy Rokiciny, dh, Tomasz Wachowiec – Prezes OSP Rokiciny, dh Mariusz Kręzel – Prezes OSP Chrusty Stare, dh Eugeniusz Szymański – honorowy Prezes OSP Łaznów.

Po zakończeniu oficjalnej części część druhów udała się by zaprezentować sprzęt i wyposażenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rokicinach Kolonii.

W ramach odbywającego się festynu pn. “Rodzinna Niedziela”, strażacy z OSP Łaznów przeprowadzili pokazy kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Gminne Obchody Dnia Strażaka podsumował wspólny poczęstunek w OSP Rokiciny.