Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Łaznów

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Udostępnij na:

DSCF3465small

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy corocznie na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Polska przez 123 lata była pod zaborami, ale dzięki determinacji naszych przodków wróciła na mapy Świata.

W dniu 11 listopada 2017 roku po raz kolejny obchodzone było to święto w kościele parafialnym w Rokicinach Kolonii. Ta uroczystość ma charakter gminno – parafialny, przybywają na nią rzesze lokalnych patriotów, przedstawiciele władzy samorządowej, druhowie OSP z terenu Gminy Rokiciny wraz z pocztami sztandarowymi oraz młodzież szkolna, która pod kierownictwem nauczycieli występuje z przepięknym programem.

DSCF3461 small

W tym roku po uroczystej mszy świętej, wystąpiły dla wszystkich zgromadzonych w kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łaznowa. Następnie uroczystość przeniosła się pod kapliczkę, gdzie Wójt Gminy Rokiciny
Jerzy Rebzda złożył kwiaty i wygłosił okolicznościową przemowę.

Całą tę uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta OSP Łaznów.

DSCF3463 small