Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Łaznów

MDP

 

MDP w 1968r. w środku naczelnik Henryk Płeska

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstawała w naszej jednostce kilkukrotnie z różnym rezultatem. Według informacji zawartych w Kronice OSP Łaznów w roku 1968, w czasie budowy remizy, ówczesny naczelnik Henryk Płeska zorganizował po raz pierwszy w naszej jednostce Młodzieżową Drużynę pożarniczą.  Po kilku latach uległa ona samoistnej likwidacji.

Po raz kolejny w dniu 1 lipca 2005 r. z inicjatywy Zarządu OSP Łaznów powołana zostaje młodzieżowa drużyna pożarnicza. Opiekunami drużyny zostali: Bogusław Smejda, Bogdan Stasio oraz Bogdan Waszczykowski. W skład drużyny weszli następujący młodzi druhowie: Mateusz Burczyński, Rafał Kik, Radosław Marczyk, Karol Miazek, Michał Drożdżal, Szymon Sapała, Witold Stefańczyk, Kamil Stefańczyk, Kamil Malecha, Tomasz Stasio i Norbert Waszczykowski.
Drużyna została przedstawiona na Zjeździe gminnym ZOSP RP w Rokicinach w dniu 15.07.2005 r. , nastepnie zgłoszona do zawodów CTIF w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim.
Pierwszy występ w zawodach pożarniczych w dniu 28.08.2005 r. w Tomaszowie Mazowieckim zakończył się dużym sukcesem – MDP z naszej jednostki zajęła 3 miejsce, zdobyła okolicznościowy puchar i dyplom, a także nagrody rzeczowe.

W dniu 03.03.2006 r. do drużyny dołączyli: Łukasz Waszczykowski i Mateusz Iskierka.

Adoracja Grobu Pańskiego 2006r.

 

W dniu 11.04.2006 r. członkowie MDP po raz pierwszy biorą udział w adoracji Grobu Pańskiego w kościele parafialnym w Łaznowie. Młodzi druhowie na tę uroczystą chwilę – staraniem zarządu – zostali ubrani w czerwone mundurki, specjalne hełmy i drewniane halabardy, które dopełniły znakomitej prezentacji niezwykłej warty.

 

W dniu 27 i 28. 10.2006 r. członkowie MDP wraz ze starszymi druhami aktywnie pracowali przy adaptacji pomieszczeń w tzw. „organistówce”, które obecnie mieszczą sale katechetyczną – konferencyjną, która – dla uczczenia pamięci naszego rodaka papieża Jana Pawła II – została nazwana oratorium im. Jana Pawła II, przy kościele M.B. Różańcowej w Łaznowie.

W roku 2006 członkowie MDP odbyli 6 zbiórek szkoleniowych – na których doskonalili swe umiejętności – na boisku szkolnym oraz na stadionie w JRG w Koluszkach.
W dniu 10.03.2007r. w szeregi MDP wstępują kolejni członkowie, są to: Kacper Linke, Łukasz Łącki, Szymon Rytych, Karol Miazek.
Również w roku 2007 przed świętami Wielkiej Nocy nasi młodzi druhowie z MDP wspólnie ze starszymi kolegami i okazale strzegli Grobu Pańskiego w kościele w Łaznowie.

W dniu 06.05.2007 r. odbył się uroczysty Dzień Strażaka w naszej jednostce. W czasie przemarszu na Mszę Św. do kościoła oraz wspólnego poczęstunku nie zabrakło oczywiście młodzieży z MDP.
W październiku 2007 roku kilku członków MDP pomagało w pracach remontowych prowadzonych w pomieszczeniach kuchni i zaplecza remizy OSP Łaznów.

MDP na zawodach gminnych w Łaznowskiej Woli

W roku 2007 członkowie MDP odbyli 5 zbiórek szkoleniowych.
W dniu 01.09.2007 r. drużyna zajęła 3 – miejsce w grupie CTiF chłopcy, podczas Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych w Tomaszowie Mazowieckim. Po raz kolejny zdobyli puchar i dyplom.

W obecnym składzie MDP Łaznów liczy 12 członków.